planodbudowy
RzeczpospolitaPolska
UniaEuropejska
  1. O nas
  2. Projekty
  3. Galeria
  4. Kontakt
A +
A-

Niemierzyno rozkwita

29 czerwca w Niemierzynie odbył się Festiwal Grillowania. Mieszkańcy i przedsiębiorcy wsi zrzeszeni w stowarzyszenie „ Z tradycją w przyszłość” dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu p. Grzegorza Czarnego właściciela Gospodarstwa rolnego w Niemierzynie , firmie Agnes i Polarice zorganizowali przyjemne popołudnie dla każdego, kto lubi grillowanie i zabawę w wiejskiej atmosferze. Impreza miała miejsce na tamtejszym boisku.

Przybyły rodziny z dziećmi , znajomi, niosąc kosze produktów niezbędnych do grillowania, ponieważ gwoździem programu był konkurs kulinarny.

W skład jury wchodzili najwięksi smakosze Świdwina w tym sam Świdwiński masterchef oraz współwłaściciel firmy Agnes Grzegorz Czarny jak i zaprzyjaźniony z nami ksiądz Marcin Gajowniczek. Wiele osób zgłosiło się do rywalizacji, wiele pysznych potraw powstało i w przeciwieństwie do powiedzenia „zwycięzca może być tylko jeden” u nas było aż sześciu. Pierwsze miejsce zajęły dwie koleżanki Ela Gojlik i Małgosia Smętek- za potrawę „Niedźwiedzia łapa z grulami”, na miejscu drugim „Pstrąg faszerowany kaparami”, którą przygotowali Anna i Marcin Merdasińscy. Trzecią pozycję zdobyły „wieśburgery z grilla” przygotowane przez uczniów Świdwińskiego Technikum żywienia i gospodarstwa domowego : Daniel Piotrowicz, Daniel Skrzypski i Grzegorz Brzeziński. Zdecydowanie warto było wziąć udział w tym wyzwaniu ponieważ nagrodami były atrakcyjne grille.
W czasie pikniku można było nauczyć się pleść wieńce, a dla każdego uczestnika czekały do wyrobienia ozdobne breloczki do kluczy, a specjalnie dla najmłodszych piłeczki z bibuły i trocin na gumce.

Każdy obecny mógł także stworzyć własnego „stracha na wróble”. Jedną z zabaw była gra w siatkę. Wydawało by się, że to przecież nic trudnego. Tak też myśleli nasi zawodnicy dopóki nie poznali dokładnych zasad gry. Zawody te polegają na wyrzucaniu balonów napełnionych wodą przez siatkę w pole przeciwnika. Drużyna przeciwna musi złapać balon. Z pozoru bardzo proste jednak już po chwili połowa graczy wyglądała jak po prysznicu.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników pikników. Dla pociech zostały przygotowane skoki w workach oraz kącik przeobrażeń, w którym to małe dziewczynki mogły zamienić się w pięknego motyla, księżniczkę lub w pewnych przypadkach światową modelkę a chłopcy w superbohaterów jak Spiderman czy Batman.

Dodatkowo co godzinę odbywała się wycieczka do gospodarstwa.
Dzieci miały możliwość zobaczenia jak prowadzona jest farma. Podczas zwiedzania można było karmić krowy, konie i owce oraz zobaczyć jak obsługuje się maszyny rolnicze. Pod drzewami przygotowana została strefa ognia, przy której pieczono kiełbaski. Ogromne ognisko otoczone ławkami i snopkami pozwalało odpocząć po ciężkich konkurencjach. Organizatorzy przygotowali grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkami, nie zabrakło również deseru truskawkowego.

Spędzanie czasu umilały wszystkim występy muzyczne. Gwiazdą pikniku była Jola Tubielewicz.

Dziewczyna o tak pięknym głosie, że nawet ptaki umilkły by jej nie zagłuszać. Zwieńczeniem tego cudownego dnia były tańce pod gołym niebem.

Wszyscy zebrani włączyli się do zabawy i nawet burza im nie przeszkodziła.

Festiwal Grillowania, to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną i znajomymi przy dobrej muzyce z dala od miejskiego hałasu.

Sara Czarna

Skip to content