WiadomośćJarmark Wiejskich Tradycji
(Kategoria: Inne)
Dodane przez admin2
wtorek 13 maja 2014 - 20:38:01


W sobotę 10 maja 2014 na boisku w Niemierzynie spotkali się miłośnicy roślin ogrodowych. Przybyli z sadzonkami bylin, krzewów i nasionkami kwiatów pozyskanych z własnych ogródków. Królowały różnokolorowe dalie, stokrotki, fiołki, kocimiętki, mięta, melisa, malwy, łubiny, jeżówki, bodziszki, hortensje, aronie i wiele innych roślin okrywowych i wysokich, a co najważniejsze łatwych w uprawie i niewymagających. Jak co roku wymianie towarzyszyła miła atmosfera . Podczas Jarmarku można było nauczyć się wyplatać wianki ze słomy, a także upiec kiełbaskę przy ognisku. Dziewczynki z Niemierzyna wykonały naturalne wianki ze słomy, mchu, szyszek i lnu, bardzo proste i oryginalne ozdoby , którymi udekorowały kapliczkę wiejską.
Jarmark wiejskich tradycji umożliwił wymianę doświadczeń, a także sadzonek i nasion na inne , których jeszcze nie mają. Każdy uczestnik chętnie dzielił się wiedzą i przekazywał rośliny. Cieszymy się z tego, że rośliny trafiły również do osób, które dopiero zamierzają założyć ogródki wiejskie i do ludzi , którzy odnawiają swoje stare ogródki. W Niemierzynie i Kłodzinie w tym roku w przedogródkach i na wiejskich rabatach, kwiaty kwitły już od kwietnia. Coraz milsze są ,wieczorne spacery, pełne zapachów i kwiatowych obrazów.
Zapraszamy w przyszłym roku, również w maju na kolejny „Jarmark wiejskich tradycji” miłośników roślin i tych którzy chcą założyć tradycyjne ogródki wiejskie. Chętnie podzielimy się wiedzą i roślinami.

Źródło: „Z tradycją w przyszłość”
( http://ztradycja.pl/news.php?extend.41 )