WiadomośćNordic Walking
(Kategoria: Inne)
Dodane przez admin2
wtorek 09 października 2012 - 17:03:39

Wieś Niemierzyno położona jest w malowniczym otoczeniu pól i lasów, wspaniałych krajobrazów, a kręte ścieżki zachęcają do pieszych spacerów i wycieczek. Co sprawdzili i polecają mieszkańcy Niemierzyna. Od 22 czerwca do 21 lipca 2012r 20 osób w wieku od 16 lat uczestniczyło w zajęciach Nornic Walking prowadzonych przez Małgorzatę Miękczyńską. Najważniejsze- teoria, prawidłowa postawa, krok i technika chodzenia zostały szybko opanowane. Dzięki temu chodzenie z kijkami stało się prawdziwą przyjemnością. Był to wspaniały czas nauki i zabawy podczas letnich wieczorów. Czasem padał deszcz, czasem świeciło słońce (choć niewiele go było tego lata) ,to grupa zachęcona taką formą spędzania czasu, maszerowała po swoich okolicach. Niektórzy, choć mieszkają wiele lat w Niemierzynie, dopiero poznali okolice. Po zakończeniu nauki Nornic Walking, mieszkańcy wsi spotykają się i wyruszają na wspólne spacery, zawiązały się nowe znajomości, a do grupy dołączają nowe osoby nie tylko z Niemierzyna.
Wszystkim którzy chcą zadbać o własne zdrowie, kondycję i figurę, chcą oderwać się od codziennych spraw i problemów, spędzić czas z przyrodą i znajomymi polecamy taką formę spędzenia wolnego czasu.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Świdwin oraz Polarice Poland Sp z o.o. z Niemierzyna, za wsparcie finansowe na realizację tego działania, które zapoczątkowało przyjemne spacery po naszych okolicach.

Stowarzyszenie „Z tradycją w przyszłość”, sołtys i Rada sołecka wsi Niemierzyno.


Źródło: „Z tradycją w przyszłość”
( http://ztradycja.pl/news.php?extend.21 )