O stowarzyszeniu


Witaj drogi gościu. Skoro do nas trafiłeś – znaczy, że interesuje Cię co dzieje się w naszych wsiach Niemierzynie i Kłodzinie. Nasze stowarzyszenie powstało z inicjatywy kilku marzycielek, które chcą stworzyć coś czego w naszym regionie jeszcze nie było tj. promować i popularyzować tradycje wiejskie, obrzędy, upiększać wieś i domy według starych polskich tradycji, a także dbać o zrównoważony rozwój wsi i edukację mieszkańców. Nie mając doświadczeń, ale wspomnienia wsi z dzieciństwa postanowiliśmy zawiązać stowarzyszenie, które pomoże nam spełnić marzenia i plany dotyczące oczywiście rozwoju naszych wsi. W swoich szeregach mamy miłośników przyrody i tradycji.

Do tej pory każdy z nas  spędzał czas w domu. Dziś staramy się często spotykać, planować i realizować kolejne działania, robimy stroiki, ozdoby świąteczne, zdobywamy wiedzę i doświadczenie. Spotykamy się również  w zaciszu domowego ogniska. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z każdą osobą która tak jak my kocha wieś, chce wspólnie uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego regionu i innych zakątkach naszego pięknego kraju.

Kochasz wieś, tęsknisz za tradycją? Masz ciekawy pomysł? Lubisz  ludzi? Zgłoś się do nas! Pamiętaj co dwie głowy to nie jedna. Jesteśmy otwarci na propozycje, czy chodzi o współpracę, pomoc w organizacji imprez, sponsoringu, patronatu medialnego czy zwykłego członkostwa.  

Jesteśmy grupą osób które są na bieżąco co się dzieje we wsi. Każdy  z nas,  ma róże zainteresowania, ale łączy nas jedno kochamy nasze wsie i kochamy  tworzyć. Sprzątamy wsie, organizujemy biesiady.  Pragniemy skupić wokół siebie ludzi których łączy ta sama pasja. Realizować będziemy również ambitniejsze projekty, które wymagają od nas czasu i wytrwałości oraz zaplecza technicznego i finansowego.       Stowarzyszenie „Z tradycją w przyszłość” zostało powołane w celu promowania, rozwoju wsi tak aby zachować to co najcenniejsze- tradycję, aby wieś nie była miejską sypialnią, ale aby się działo…. Zachęcamy wszystkich mieszkańców wsi Niemierzyno i Kłodzino do wstąpienia w nasze szeregi, razem jest łatwiej.

Jeśli jesteś zainteresowany członkostwem zgłoś się do nas.