"Co we wsi piszczy..." cz.5

„Co we wsi piszczy...”,
czyli wieści z działalności Stowarzyszenia „Z tradycja w przyszłość” we wsi Kłodzino.


W maj weszliśmy ekologicznym krokiem. „Siejmy przyszłość” w gospodarstwie naszej pani Prezes w Niemierzynie . Pogoda dopisała jak i poprzednio. Zainteresowanie przedsięwzięciem było duże. Dzieci cieszyły się z możliwości siania nasionek, a i rodzicom sprawiło to bardzo dużo radości. Integracja wielopokoleniowa jak najbardziej udana można by stwierdzić.

Prócz przyjemności i pracy nie mogło zabraknąć… Ogrodzenie i ławki za stołami ostatecznie wykończone i ukazujące się w pełnej krasie . Żeby w przyszłości było trochę cienia posadziliśmy również głogi. Stare drzewa, które w przeszłości w Kłodzinie były roślinami goszczącymi w każdym bez mała ogrodzie. Tradycję tę, chcemy przywrócić w naszej małej miejscowości.

Oprócz przywracania starych, zapomnianych tradycji i roślin chcemy również rozpocząć nowe… Dlatego też już po raz drugi przygotowujemy się do zorganizowania „Dnia Dziecka”. W tym roku chcemy go połączyć z „Dniem Matki”.

Przygotowań jest więcej, ale i zabawa będzie podwójna .
Oprócz zdrowego i zadowolonego ducha zadbamy również o ciało. W czerwcu rozpoczynamy zajęcia z gording wal king z instruktorem, który wszystko nam wytłumaczy.
Fotoreportaż w naszej galerii.
Zapraszamy!