"Co we wsi piszczy..." cz.4

„Co we wsi piszczy...”,
czyli wieści z działalności Stowarzyszenia „Z tradycja w przyszłość” we wsi Kłodzino.


Kwiecień… miesiąc wiosny w pełni. Jak miło patrzeć na zieleń, która pojawia się za oknem.

W naszych ogrodach czas na wiosenne sprzątanie… Śnieg pozostawił po sobie niespodzianki Sprzątanie jest nieodzowną rzeczą, która umożliwi zaplanowanie wysiewu nasionek i sadzenia cebulek.

A skoro już o cebulkach mowa… Zostały one zakupione w dużej ilości, którą trzeba było przejrzeć, podpisać i rozłożyć dla każdego. Grupa trzech pań (dwie Anie i Jolanta ) wzięły się do działania. Zadanie łatwe nie było, bo pomieszczenie niewielkie, cebulki z jednego gatunku miały jeszcze podział kolorystyczny. Kolory dobierano przeróżnie, ale wzięto pod uwagę preferencje beneficjentów.

Żeby prac porządkowych było mało działania z ogródków przeniosły się na wiejski plac zabaw i miejsce na ognisko. Postawione zostały stoły i ławki (wcześniej wykonane przez P. Władka), które będą miejscem spotkań i integracji we wsi. Ogrodzono plac zabaw i spory plac wokół ogniska z ławkami i stołami.

By kwietniowych atrakcji nie było za mało odbyło się również spotkanie „Siejmy przyszłość” w Kluczkowie. Miało ono na celu uświadomienie szkodliwości żywności genetycznie modyfikowanej i propagowanie naturalnych i ekologicznych upraw.

W przyszłości takich inicjatyw będzie więcej, póki co ambitny kwiecień dobiegł końca…

W galerii oczywiście relacje fotograficzne ze spotkań.
Zapraszamy!