‘’Wspólnie siejemy przyszłość..."

1 maja 2012r. w Niemierzynie, w Gospodarstwie Agroturystycznym Pani Iwony Piotrowicz członkini Lokalnej Grupy Działania - „Powiatu Świdwińskiego” odbyło się spotkanie z cyklu ‘’Wspólnie siejemy przyszłość dla rolnictwa wolnego od GMO”.

Celem imprezy było zachęcenie jak najwięcej uczestników do zbierania własnych nasion, wymiany sadzonek, ziół pozyskiwanych z własnych ogrodów oraz zdobycie wiedzy na temat zagrożeń GMO.

Jako, że pogoda tego dnia dopisała i ciepłe promienie słońca zachęcały do wyjścia w plener na spotkanie przybyli miłośnicy przyrody z całymi rodzinami. Dzieci pod okiem rodziców uczyły się siać nasionka do doniczek, z zaciekawieniem obserwowały dwa białe króliczki, które podchodziły do nich żeby odebrać podawany im mlecz. Mężczyźni mieli okazję postrzelać z wiatrówki, nie zabrakło również ogniska z pieczonymi kiełbaskami, wyśmienitego ciasta, pieczonych ziemniaków. A wszystko to w miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki, długich rozmowach nie tylko o ekologicznych uprawach. I co najważniejsze na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni gdzie każdy mógł odetchnąć od codziennych spraw i delektować się przepięknym widokiem spacerując wokół stawu.

Opracowanie Aneta Ogińska
Zdjęcia dostępne w Galerii - Aneta Ogińska