Wyjazd do Lichenia

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Inne | Napisany: 09 paź : 18:32

Marzeniem wielu mieszkańców wsi, a szczególnie kobiet był wyjazd do Lichenia. Wyjazd umożliwiło nam przedsiębiorstwo Polarica Poland Sp.z o.o.w Niemierzynie, któremu tak jak nam bliskie sercu są sprawy naszej wsi. Poprawa estetyki, dbania, o wspólne dobro, ład i porządek. W nagrodę za utrzymanie porządku i poprawę estetyki wsi pojechało na wycieczkę 25 osób. Podczas czynów społecznych było nas wiecej czasem nawet 40 osób ( a we wsi mieszka ok.120!), ale nie wszyscy mogli pojechać z nami na wycieczkę.Pani Maryla pojechała do sanatorium, jej siostra do pracy. Przed samym wyjazdem zmarł nasz głowny pomocnik p. Janek.
Spotykaliśmy się od maja do września i wspołnie pieliliśmy rośliny, zamiataliśmy, porządkowaliśmy tereny zieleni. A w zamian zyskaliśmy tak wiele- piękne otoczenie, ładną wieś i nagrodę wyjazd do Lichenia.
Sredecznie dziękujemy Pani Barbarze Kirkowskiej przedstawicielowi Polaricy Poland Sp. z o.o. za spełnienie naszych marzeń.
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Zakończenie projektu: "Wiejskie ogródki przedokienne wizytówką Kłodzina"

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Inne | Napisany: 09 paź : 17:50

Zakończyliśmy projekt,,Ochrona bioróżnorodności naszą szansą''-2011- pt. "Wiejskie ogródki przedokienne wizytówką Kłodzina" ,realizowany dzięki wsparciu Fundacji Wspierania Wsi przez 18 miesięcy. Długich 18 miesięcy, ale tyle się działo... a co zyskaliśmy:
- wiedzę o tradycji polskiej wsi
- wiedzę o starych pojskich odmianach roślin ozdobnych i leczniczych
- rośliny, które wspaniale ozdabiają nasze przedogródki
- nauczyliśmy się robić wianki, ozdoby, stroiki- a wykorzystaliśmy rośliny z ogrodu i natury
- zyskaliśmy coś najcenniejszego sąsiedzką współpracę i życzliwość, wymieniamy się sadzonkami, nasionami, wiedzą wspólnie spędzamy czas.

Projekt nauczył nas cierpliwości i życzliwości. Mamy wspaniałe ogródki.
Podsumowanie projektu miało miejsce w dzień pełen słońca, chmur i deszczu- takie lato... Przybyli zaproszeni goście z sąsiednich wsi i nasi znajomi, rodzina. W świetnej atmosferze pełnej dobrego humoru obeszliśmy wszystkie ogródki, które brały udział w projekcie. Wszystkie zadbane, kwitnące, ale niestety nagrody tylko trzy... Głosowanie było tajne, a komisja składała się ze wszystkich uczestników tego spotkania... Wyróżniliśmy trzy ogródki: pana Jana, pani Zosi, pani Eli.
A potem wspólna biesiada, opowieści, wspominanie , porady kulinarne itp. Trudno było nam się rozstać. Myślimy już o kolejnym projekcie...
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Miejsce wypoczynku we wsi Niemierzyno

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Inne | Napisany: 09 paź : 17:21

Teraz widać dzieci we wsi Nimeierzyno! Od rana do wieczora spędzają czas na huśtawkach i w piaskownicy. Rodzice mają swoje pociechy na oku, bo widzą je z okien swoich domów. Dla rodziców i młodzieży urządzone jest miejsce wypoczynkowe, aby mogli spędzać czas w pobliży miejsca zabaw dzieci. Dzięki funduszowi sołeckiemu i zaangażowaniu wielu mieszkańców, a szczególnie przedsiębiorcom Polarice Poland Sp zo.o. z Niemierzyna oraz Gospodarstwu Rolnemu p. Grzegorza Czarnego rozpoczynamy budowę parku wypoczynkowego w centrum wsi. Będzie plac zabaw, ławki otoczone zielenią. Dwa lata temu rozpoczęliśmy prace. Z funduszu sołeckiego zakupione były rośliny, które posadziliśmy na obrzeżu chodnika, aby odgrodzić zielony plac od ulicy. Zamontowaliśmy ławki, kosze na śmieci. Teraz montujemy huśtawki i piaskownicę- zakupione dzięki wsparciu finansowemu Polaricy Poland Sp. z o.o. W przyszłym roku będziemy sadzić drzewka i mamy nadzieję, że dalej będziemy urządzać miejsce zabaw dla dzieci. Może wieża ze zjeżdżalnią... o tym marzą chłopcy, karuzela... dla dziewczynek.
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Nordic Walking

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Inne | Napisany: 09 paź : 17:03

Wieś Niemierzyno położona jest w malowniczym otoczeniu pól i lasów, wspaniałych krajobrazów, a kręte ścieżki zachęcają do pieszych spacerów i wycieczek. Co sprawdzili i polecają mieszkańcy Niemierzyna. Od 22 czerwca do 21 lipca 2012r 20 osób w wieku od 16 lat uczestniczyło w zajęciach Nornic Walking prowadzonych przez Małgorzatę Miękczyńską. Najważniejsze- teoria, prawidłowa postawa, krok i technika chodzenia zostały szybko opanowane. Dzięki temu chodzenie z kijkami stało się prawdziwą przyjemnością. Był to wspaniały czas nauki i zabawy podczas letnich wieczorów. Czasem padał deszcz, czasem świeciło słońce (choć niewiele go było tego lata) ,to grupa zachęcona taką formą spędzania czasu, maszerowała po swoich okolicach. Niektórzy, choć mieszkają wiele lat w Niemierzynie, dopiero poznali okolice. Po zakończeniu nauki Nornic Walking, mieszkańcy wsi spotykają się i wyruszają na wspólne spacery, zawiązały się nowe znajomości, a do grupy dołączają nowe osoby nie tylko z Niemierzyna.
Wszystkim którzy chcą zadbać o własne zdrowie, kondycję i figurę, chcą oderwać się od codziennych spraw i problemów, spędzić czas z przyrodą i znajomymi polecamy taką formę spędzenia wolnego czasu.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Świdwin oraz Polarice Poland Sp z o.o. z Niemierzyna, za wsparcie finansowe na realizację tego działania, które zapoczątkowało przyjemne spacery po naszych okolicach.

Stowarzyszenie „Z tradycją w przyszłość”, sołtys i Rada sołecka wsi Niemierzyno.
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Co słychać w Niemierzynie

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 09 paź : 16:46

Nasza wieś pięknieje. Przyjemne są spacery po Niemierzynie. Kwitną krzewy i byliny. Na budynkach rozrastają się winobluszcze i bluszcze- rosnące coraz szybciej. W przyszłym roku pokryją już chyba całe ściany. Rośliny przy sadzeniu były tak dobierane, aby kwitnienie trwało nieprzerwanie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mimo codziennych obowiązków, które mamy w swoich domach, coraz częściej spotykamy się i umawiamy w centrum wsi, aby popielić rabatki,które są ozdobą naszej wsi. Znajdujemy na to czas, bo widzimy efekty swojej pracy, no i dbamy o miejsce w którym mieszkamy. A do tego spędzamy czas w miłym towarzystwie,żartujemy, śmiejemy i wymieniamy doświadczeniami.
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

RAJDY W NASZYM POWIECIE

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Inne | Napisany: 29 maj : 19:37

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA w Świdwinie organizuje rajdy w terminach:

2 czerwiec 2012r. gm. Rąbino - trasa Biała Góra - Biała Góra (trasa przez las) - zapisy do 30 maja 2012
9 czerwiec 2012r. Brzeżno
23 czerwiec 2012r. gm. Świdwin - trasa Rusinowo- Berkanowo-Ząbrowo- Kartlewo- Rusinowo
30 czerwiec 2012r. Sławoborze.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Biuletyn Witryny Wiejskiej

Napisany przez: admin2 | Kategoria: WWW | Napisany: 16 maj : 10:14


Serdecznie zachęcamy do odwiedzania strony Witryny Wiejskiej pod adresem www.ww.org.pl
Zapraszamy!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Wspólnie siejmy przyszłość

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 07 maj : 20:58

1 maja 2012r. w Niemierzynie, w Gospodarstwie Agroturystycznym Pani Iwony i Marka Piotrowicz odbyło się spotkanie z cyklu ‘’Wspólnie siejemy przyszłość dla rolnictwa wolnego od GMO”. Właściciele gospodarstwa spotkanie zorganizowali wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju sołectw Niemierzyno i Kłodzino "Z tradycją w przyszłość".

Relacja z przebiegu spotkania wraz ze zdjęciami w dziale "Działalność".

Zapraszamy!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Uaktualnienia :)

Napisany przez: admin2 | Kategoria: WWW | Napisany: 30 kwi : 13:17

Serdecznie zapraszamy do czytania comiesięcznych artykułów "Co we wsi piszczy...?" w dziale "DZIAŁALNOŚĆ".

Wraz z artykułami uzupełniamy naszą galerię z wydarzeń z całego miesiąca.

ZAPRASZAMY!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Dzień Kobiet

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 29 lut : 07:37


Zapraszamy Państwa do udziału w Dniu Kobiet organizowanym przez nasze stowarzyszenie w dniu 10 marca (sobota) w Kłodzinie od godziny 17:00. Zapewniamy moc atrakcji w tym wyjątkowym dniu!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony  1 2 3 4 5 6