Newsy - Kategoria 'Stowarzyszenie'

Kącik Seniora w Niemierzynie

07 lip : 23:38 Kategoria: Stowarzyszenie

  W Niemierzynie powstanie miejsce  wypoczynku i spotkań dla starszych mieszkańców wsi.  Grupa inicjatywna składająca się z trzech mieszkańców Niemierzyna podjęła się realizacji projektu mającego na celu aktywizację mieszkańców wsi do wspólnej pracy przy zagospodarowaniu terenu placu zabaw. Mieszkańcy wsi wezmą udział w warsztatach stolarskich podczas, których wykonają przedmioty do dekoracji miejsca wypoczynku wokół „Kącika Seniora”. Po uporządkowaniu terenu zostanie zakupiona i zamontowana altana drewniana. Efektem realizacji projektu będzie  powstanie miejsca spotkań, wypoczynku starszych mieszkańców wsi, zwiększenie umiejętności stolarskich mieszkańców, poprawa estetyki miejscowości oraz zaangażowanie mieszkańców wsi do wspólnej pracy i budowanie więzi społecznych.
Projekt  dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne.                                                                                                                                                              
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Poznajemy naszą małą ojczyznę

05 gru : 20:49 Kategoria: Stowarzyszenie

      W dniu 15 listopada 2015r. został zakończony cykl imprez organizowanych w ramach powierzonego zadania  publicznego z zakresu pomocy społecznej przez Zarząd Powiatu Świdwińskiego ( nr umowy SO.524.2.4.2015  z dnia 23 marca 2015r. ) pod nazwą „ Poznajemy naszą małą ojczyznę”, którą zleceniobiorcą było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectw Kłodzino i Niemierzyno. 
 
       Mieszkańcy Gminy Rąbino (Kłodzino,  Głodzino, Dołganów, Nielep, Dąbrowa Białogardzka) wzięli udział w organizowanych imprezach:
  1. Organizacja zajęć rękodzielniczych czyli  festyn  słowiański,
  2. Wyjazd do Kina w Białogardzie na seans filmowy w technologii 3D,
  3. Wizyta w  Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu.
 
      Wspólna inicjatywa zainspirowała ponad 200 naszych mieszkańców do wzięcia udziału w przygotowanych atrakcjach. Wszystkim  uczestnikom zapewniliśmy bezpieczny transport, bilety wstępu oraz  gorący i smaczny poczęstunek. 
 
       Ideą przewodnią realizowania powierzonego zadania z zakresu pomocy społecznej było poznanie własnego regionu pod względem historyczno – kulturowym, kształtowanie własnej tożsamości regionalnej oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej. Wspólne zabawy  udowodniły nam że integracja między pokoleniowa jest dla nas świetną zabawą , także nauką  która będzie przynosiła nieocenione rezultaty w przyszłości. Zaszczepienie w młodszych osobach potrzeb pielęgnacji stosunków między ludzkich spowoduje wzajemny szacunek dla siebie  i osób starszych.  Było to również okazja (szczególnie dla najmłodszych uczestników spotkania), aby aktywnie spędzić czas. Ważnym elementem powierzenia zadania było zrozumienie sensu dalszej integracji międzypokoleniowej wśród lokalnego społeczeństwa, potrzeba przebywania razem z sobą, chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, poznanie  kultury Słowian oraz narodu polskiego,  pobudzenie aktywności wśród najstarszych mieszkańców. Jesteśmy pewni ,że gdyby niezrozumienie naszych potrzeb przez Zarząd Powiatu w Świdwinie, co wiązało się z sfinansowaniem cyklu spotkań, nigdy nie bylibyśmy w stanie  sami zorganizować takiego zadania. Chcielibyśmy także podziękować osobą które charytatywnie pomogły  nam w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia często poświęcając swój prywatny czas. 

Zdjęcia z imprez w naszej galerii! 
Zapraszamy do oglądania.
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark Świąteczny w Niemierzynie 2015

04 gru : 07:58 Kategoria: Stowarzyszenie

plakat_info.png
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Zabawa integracyjno-warsztatowa w Kłodzinie

04 wrz : 20:12 Kategoria: Stowarzyszenie

Po wakacyjnej przerwie należy się informacja o naszych wakacyjnych poczynaniach

Na dobry poczatek krótka relacja z imprezy integracyjnej w Kłodzinie. Kolejne przedsięwzięcia będą dodawane i opisywane w kolejności chronologicznej... Zapraszamy do lektury i oglądania galerii

   W dniu 04.07.2015 roku odbyła się imreza integracyjna we wsi Kłodzino. Nasze stowarzyszenie w porozumieniu z radnym i sołtysem zorganizowało spotkanie i atrakcje. Pogoda nie sprzyjała by impreza odbyła się w dzień rozpoczęcia wakacji, dlatego została przesunięta na "słoneczniejszy" termin.

Odbyły się zabawy integracyjne, wspólne robienie kolorowych wianków i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło również syren - tym razem - strażackich Takie odwiedziny! Zwiedzanie wozu bojowego było główną atrakcją. Impreza była otwarta, dlatego nie zabrakło również gości nie tylko z Kłodzina czy Dołganowa. Wspólna integracja jest ważna dla całego społeczeństwa okolicznych wsi

Zdjęcia z imprezy do zobaczenia w naszej galerii.
Serdecznie zapraszamy!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark "Kwiatami Malowane" 2015

04 wrz : 18:58 Kategoria: Stowarzyszenie

Dnia 29.08.2015 roku odbył się we wsi Niemierzyno coroczny Jarmark zatytulowany "Kwiatami Malowane"
 
Mieszkancy wsi i z okolicznych miejscowości mięli okazję nauczyć się doboru roślin wieloletnich do własnych ogrodów, dekoracji wykonanych z naturalnych lub innych materiałów, które będą pasowały do wybranej przez siebie aranżacji. Dzięki uprzejmści właścicieli agroturystyki PIOTROGRÓDKA uczestnicy mogli zobaczyć jak takie aranżacje mogą wyglądać po kilku latach, co ułatwia podjecie decyzji o wyborze własnych roślin i ozdób. Dodatkową atrakcą było obejrzenie pokazowego ogrodu w Niemierzynie, gdzie również znajdują się rośliny wieloletnie, ale młode. Można było zwrócić uwagę na odległości, jakie są potrzebne przy sadzeniu różnych gatunków, by w przyszłości roślina miała wystarczająco miejsca, jak równiez jej najbliższe sąsiedztwo.
 
Tradycyjnym już elementem spotkań ogrodowych jest wymiana nasion i sazonek przyniesionych przez uczestników na nasze spotkania.
I tym razem nie mogło tego zabraknąć.
 
Dla tych, którzy nie dali rady odwiedzić nas w tym roku zapraszamy w przyszłym
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark "Kwiatami Malowane" 2015

15 sie : 20:49 Kategoria: Stowarzyszenie

Serdecznie zapraszamy na coroczny Festiwal Kwiatów we wsi Niemierzyno!!!
29.08.2015, agroturystyka PIOTROGRÓDEK w Niemierzynie, godzina 17:00-20:00
 
W programie dobór roślin ogrodowych wieloletnich, dekoracja ogrodu, wymiana sadzonek.
 
ZAPRASZAMY!!!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

"Ziołowy Jarmark" 2015

03 lip : 16:40 Kategoria: Stowarzyszenie

27 czerwca odbył się "Ziołowy Jarmark".

Uczestnicy mogli przypomniec sobie lub poznać "tajniki" uprawy ziół w ogrodach lub doniczkach.
W atmosferze zabawy i radości starsi dzielili się doświadczeniami i wspomnieniami z "babcinych ogródków", by młodzież wiedziała i pamiętała jak było kiedyś...
 
Zapraszamy za rok!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

"Ziołowy Jarmark" 2015

06 cze : 20:35 Kategoria: Stowarzyszenie

Serdecznie zapraszamy na "Ziołowy Jarmark" w Niemierzynie.
Jak co roku nauczymy się wysiewać i opiekować naszymi ziołami.
Jarmark odbędzie się na boisku w Niemierzynie 27.06.2015 o godzinie 17:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Pokazowy wiejski ogród w Niemierzynie rozkwita!

29 maj : 09:53 Kategoria: Stowarzyszenie

img_0057a.jpg

Zapraszamy do odpoczynku w naszym ogrodzie w Niemierzynie koło kapliczki.
Rośliny kwitną, ptaki śpiewają - więc zapraszamy

Poniżej zdjęcia na zachęte..
img_0059a.jpg
img_0061a.jpg
img_0062a.jpg
img_0064a.jpg
img_0066a.jpg
 
ZAPRASZAMY!!!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

"PRAKTYCZNA PANI" za nami

15 maj : 11:37 Kategoria: Stowarzyszenie

We wsi Kłodzino zostaly zrealizowane warsztaty "PRAKTYCZNA PANI"
Odbywaly się one od 10 kwietnia do 10 maja 2015 roku, przy współrealizacji Stowarzyszenia "Z tradycją" oraz LGD w Świdwinie. W warsztatach wzięło udział 24 soby.

Mimo mylącej nazwy panowie również mięli swój udział w warsztatach. W końcu przyszywać guziki, robić poduszki czy wyszywać krzyżykowo panowie też chcą umieć
Warsztaty odbywały się w piątki i soboty. Zajęcia prowadziła Pani Beata. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było robienie na drutach, szydełkowanie, szycie na maszynie i robienie poduszek. Próbowaliśmy swoich sił z patchwork'ami, poduszkami pod kark do samochodu, workami na buty do szkoły i wiele innych.
 
Warsztaty oficjalnie się skończyły, ale panie z Kłodzina chcą się dalej spotykać, by nabierać więcej wprawy, doświadczenia i wymieniać spostrzeżenia na temat robótek ręcznych. Dlatego będziemy spotkać się w razie potrzeby i motywacji naszych pań...

Zapraszamy do galerii!!!


efpw.jpg
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca  w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Osi 4  LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 
 
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony  1 2 3