Newsy - Kategoria 'Inne'

"Jarmark kwiatami malowane" 2014

31 lip : 22:56 Kategoria: Inne
Zapraszamy na
"Jarmark kwiatami malowane"
który odbędzie się w dniach
21-25 sierpień 2014
we wsi Niemierzyno
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Warsztaty krawieckie

17 lip : 19:05 Kategoria: Inne
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kłodzina
na cykl spotkań, na których będziemy się uczyć
SZYĆ


Warsztaty będą się odbywać w sierpniu 2014.
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu
z panią wiceprezes Stowarzyszenia
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

"Ziołowy jarmark" 2014

30 cze : 21:50 Kategoria: Inne
Jaka byłaby to wieś gdyby nie zioła w ogrodzie i w doniczkach na oknach? Nowoczesna

Dlatego w tej nowoczesności Stowarzyszenie "Z tradycja w przyszłość" niesie nasze tradycyjne zapachy z babcinych ogrodów do obecnych ogrodów wiejskich pań domowych.

Wymiana nasion, ich siew na gruncie czy w doniczce przypomina nam o dobroci natury, o której zapomnieć nie możemy. Nasze panie 29 czerwca 2014 w Niemierzynie poszły w ślady swoich mam / babć / prababć i wysiały nasiona ziół, by móc z nich korzystać od lata do późnej jesieni. A niektóre nawet ususzyć i trzymać na zimę

Zapraszamy w przyszłym roku na "Ziołowy jarmark".
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark Wiejskich Tradycji

13 maj : 20:38 Kategoria: Inne

W sobotę 10 maja 2014 na boisku w Niemierzynie spotkali się miłośnicy roślin ogrodowych. Przybyli z sadzonkami bylin, krzewów i nasionkami kwiatów pozyskanych z własnych ogródków. Królowały różnokolorowe dalie, stokrotki, fiołki, kocimiętki, mięta, melisa, malwy, łubiny, jeżówki, bodziszki, hortensje, aronie i wiele innych roślin okrywowych i wysokich, a co najważniejsze łatwych w uprawie i niewymagających. Jak co roku wymianie towarzyszyła miła atmosfera . Podczas Jarmarku można było nauczyć się wyplatać wianki ze słomy, a także upiec kiełbaskę przy ognisku. Dziewczynki z Niemierzyna wykonały naturalne wianki ze słomy, mchu, szyszek i lnu, bardzo proste i oryginalne ozdoby , którymi udekorowały kapliczkę wiejską.
Jarmark wiejskich tradycji umożliwił wymianę doświadczeń, a także sadzonek i nasion na inne , których jeszcze nie mają. Każdy uczestnik chętnie dzielił się wiedzą i przekazywał rośliny. Cieszymy się z tego, że rośliny trafiły również do osób, które dopiero zamierzają założyć ogródki wiejskie i do ludzi , którzy odnawiają swoje stare ogródki. W Niemierzynie i Kłodzinie w tym roku w przedogródkach i na wiejskich rabatach, kwiaty kwitły już od kwietnia. Coraz milsze są ,wieczorne spacery, pełne zapachów i kwiatowych obrazów.
Zapraszamy w przyszłym roku, również w maju na kolejny „Jarmark wiejskich tradycji” miłośników roślin i tych którzy chcą założyć tradycyjne ogródki wiejskie. Chętnie podzielimy się wiedzą i roślinami.


Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Realizujemy projekty unijne

28 lut : 16:21 Kategoria: Inne

Drewniane zestawy składające się ze stołów, ławek i zadaszeń, które widać na zdjęciach współfinansowane są z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Stowarzyszenie zrealizowało operację p.:" Zakup 10 zestawów jarmarcznych/ wypoczynkowych z zadaszeniem i 1 agregatu prądotwórczego oraz przygotowanie i oznakowanie terenu pod miejsce organizacji jarmarków we wsi Niemierzyno”.
Mieszkańcy wsi, członkowie stowarzyszenia i lokalni przedsiębiorcy przygotowali miejsce, którego do tej pory we wsi niebyło- miejsca integracji i wypoczynku na którym odbywają się imprezy, można się spotkać przy ognisku.

Kalendarium imprez w Niemierzynie:
- Maj 2014- "Jarmark wiejskich tradycji"
- Czerwiec Lipiec 2014- "Ziołowy Jarmark"- 29.06.2013r.
- Sierpień / wrzesień 2014-" Festiwal Kwiatów"
- Grudzień 2014- "Jarmark Bożonarodzeniowy"

Zapraszamy zainteresowanych i wystawców do
udziału w naszych wydarzeniach. Szczegóły dotyczące imprez znajdziecie na naszej stronie na kilka tygodni przed planowaną imprezą.[/left]
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark bożonarodzeniowy

21 sty : 23:24 Kategoria: Inne
Magia Świąt w Niemierzynie


14 grudnia 2013 roku miałam przyjemność uczestniczyć w pięknym wydarzeniu.
Była to już II edycja Jarmarku Świątecznego w Niemierzynie.
Organizacją imprezy zajęli się: Stowarzyszenie „Z tradycją w przyszłość”, firma „Agnes”oraz Gospodarstwo Rolne Grzegorz Czarny, Polarica, ZUK, Wójt gminy Świdwin a także mieszkańcy wsi Niemierzyno.


Jak było ? Pięknie to mało powiedziane. Pierwszy raz w życiu poczułam się jak w bajce. Rodzinna atmosfera, radość mijających mnie ludzi, uśmiech na twarzy każdego dziecka. To wszystko sprawiło, iż magia świąt przybyła szybciej niż się spodziewałam. Pomimo braku śniegu w powietrzu można było wyczuć zapach zimy. Na to wydarzenie przybyła masa osób. Jak się dowiedziałam Jarmark odwiedziło ok 700 przyjezdnych. Można było spotkać kilku miesięczne maluchy jak i „naszych” kochanych dziadków. Na jarmark i spotkanie ze Świętym Mikołajem przybyły również dzieci z Domu Dziecka ze Świdwina . Wydarzenie było zaplanowane z wielką dokładnością. Atrakcje czekały na wszystkich, niezależnie od wieku.


Naszą „wycieczkę” zacznę od Warsztatów Świętego Mikołaja.
Zorganizowane zostały one w obecnym magazynie zbożowym.
W ciągu kilku dni przeobraził się on w urokliwe miejsce pracy małych Elfów.
W całym pomieszczeniu rozbrzmiewały świąteczne utwory.
Przez delikatną muzykę przebijał się chichot rzemieślników zmagających się z budową karmników i rozmowy wyrabiających ozdoby świąteczne.
Wyczarowaćmożna było wieńce świąteczne, obrazy, piłeczki i świeczniki.Kiedy rękodzieło zostało skończone wystarczyło przejść kilka kroków dalej by zasmakować niezwykłych wypieków.

Dla głodomorów, na zewnątrz, czekały stragany z większym poczęstunkiem. Nabyć można było bigos, kiełbaski, grochówkę oraz chleb ze smalcem i ogórkami. Nie obyło się również bez ciepłych napoi.


Tuż obok straganów, znajdowała się stajenka. Każdy mógł podejść i nakarmić owieczkę lub krówkę. Zdecydowanie najwięcej przyjemności sprawiła ona dzieciom. Nie da się jednak ukryć, że nawet dorośli cieszyli się z możliwości podania zwierzakom sianka.

Ostatnim punktem naszej podróży jest Chata Świętego Mikołaja. Kolejny bardzo oblegany przystanek na Jarmarku. Dlaczego? Ponieważ to właśnie ten dom stał się miejscem przenoszącym nas w inny świat. Świat pełen magii i beztroski. Każda ściana opleciona świecącymi girlandami. Rogi pokoju udekorowane choinkami. Stare, eleganckie meble i oczywiście fotel, na którym siedział Święty Mikołaj. W tym miejscu na pociechy czekała niespodzianka. Każde dziecko mogło usiąść Brodatemu na kolanach i zdradzić czy było grzeczne. Na szczęście rózgi nie zostały rozdane. Po wyrecytowaniu wierszyka lub zaśpiewaniu kolędy Pani Mikołajowa wręczała prezent. W drugim pokoju chaty prowadzona była produkcja aniołów. Do tworzenia wykorzystywane były butelki, piłeczki styropianowe oraz ścinki materiałów i dodatków z firmy Agnes. Trzeci pokój skrywał w sobie tajemniczego Elfa, który zamieniał dzieci w wymarzone postacie.

11

Opuszczając Niemierzyno niosłam w sobie wiele radości. Śmiało mogę powiedzieć, że Jarmark Bożonarodzeniowy ciągnie za sobą wiele cudownych przeżyć. Jest czasem, w którym rodziny w końcu znajdują dla siebie chwilę. Staje się niezapomnianym momentem, w którym przyjaciele mogą się do siebie zbliżyć, a nieznajomi stać się znajomymi. Ta malutka wieś, przez jeden dzień przeradza się w oazę dla zabieganych i zmęczonych codzienną pracą. Mam nadzieję, że coroczny Jarmark Świąteczny stanie się naszą tradycją. Film z wydarzenia możecie zobaczyć na You Tube – Jarmark Niemierzyno 2013.
Sara Czarna

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Festiwal kwiatów

06 wrz : 14:58 Kategoria: Inne

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

15 lip : 01:22 Kategoria: Inne
Niemierzyno rozkwita
29 czerwca w Niemierzynie odbył się Festiwal Grillowania. Mieszkańcy i przedsiębiorcy wsi zrzeszeni w stowarzyszenie „ Z tradycją w przyszłość” dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu p. Grzegorza Czarnego właściciela Gospodarstwa rolnego w Niemierzynie , firmie Agnes i Polarice zorganizowali przyjemne popołudnie dla każdego, kto lubi grillowanie i zabawę w wiejskiej atmosferze. Impreza miała miejsce na tamtejszym boisku.
Przybyły rodziny z dziećmi , znajomi, niosąc kosze produktów niezbędnych do grillowania, ponieważ gwoździem programu był konkurs kulinarny.
W skład jury wchodzili najwięksi smakosze Świdwina w tym sam Świdwiński masterchef oraz współwłaściciel firmy Agnes Grzegorz Czarny jak i zaprzyjaźniony z nami ksiądz Marcin Gajowniczek. Wiele osób zgłosiło się do rywalizacji, wiele pysznych potraw powstało i w przeciwieństwie do powiedzenia „zwycięzca może być tylko jeden” u nas było aż sześciu. Pierwsze miejsce zajęły dwie koleżanki Ela Gojlik i Małgosia Smętek- za potrawę „Niedźwiedzia łapa z grulami”, na miejscu drugim „Pstrąg faszerowany kaparami”, którą przygotowali Anna i Marcin Merdasińscy. Trzecią pozycję zdobyły „wieśburgery z grilla” przygotowane przez uczniów Świdwińskiego Technikum żywienia i gospodarstwa domowego : Daniel Piotrowicz, Daniel Skrzypski i Grzegorz Brzeziński. Zdecydowanie warto było wziąć udział w tym wyzwaniu ponieważ nagrodami były atrakcyjne grille.
W czasie pikniku można było nauczyć się pleść wieńce, a dla każdego uczestnika czekały do wyrobienia ozdobne breloczki do kluczy, a specjalnie dla najmłodszych piłeczki z bibuły i trocin na gumce.

Każdy obecny mógł także stworzyć własnego „stracha na wróble”. Jedną z zabaw była gra w siatkę. Wydawało by się, że to przecież nic trudnego. Tak też myśleli nasi zawodnicy dopóki nie poznali dokładnych zasad gry. Zawody te polegają na wyrzucaniu balonów napełnionych wodą przez siatkę w pole przeciwnika. Drużyna przeciwna musi złapać balon. Z pozoru bardzo proste jednak już po chwili połowa graczy wyglądała jak po prysznicu. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników pikników. Dla pociech zostały przygotowane skoki w workach oraz kącik przeobrażeń, w którym to małe dziewczynki mogły zamienić się w pięknego motyla, księżniczkę lub w pewnych przypadkach światową modelkę a chłopcy w superbohaterów jak Spiderman czy Batman. Dodatkowo co godzinę odbywała się wycieczka do gospodarstwa.
Dzieci miały możliwość zobaczenia jak prowadzona jest farma. Podczas zwiedzania można było karmić krowy, konie i owce oraz zobaczyć jak obsługuje się maszyny rolnicze. Pod drzewami przygotowana została strefa ognia, przy której pieczono kiełbaski. Ogromne ognisko otoczone ławkami i snopkami pozwalało odpocząć po ciężkich konkurencjach. Organizatorzy przygotowali grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkami, nie zabrakło również deseru truskawkowego.


Spędzanie czasu umilały wszystkim występy muzyczne. Gwiazdą pikniku była Jola Tubielewicz. Dziewczyna o tak pięknym głosie, że nawet ptaki umilkły by jej nie zagłuszać. Zwieńczeniem tego cudownego dnia były tańce pod gołym niebem.


Wszyscy zebrani włączyli się do zabawy i nawet burza im nie przeszkodziła.


Festiwal Grillowania, to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną i znajomymi przy dobrej muzyce z dala od miejskiego hałasu.


Sara Czarna
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark Ziołowy w Niemierzynie

26 cze : 22:21 Kategoria: Inne

Ziolowy Jarmark Niemierzyno.jpg
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark wiejskich tradycji

25 maj : 17:13 Kategoria: Inne
Serdecznie zapraszamy na
„Jarmark wiejskich tradycji”
do gospodarstwa agroturystycznego
w Niemierzynie 8,
w dniu 26 maja 2013r. na godz. 15.00
- wymiana sadzonek, nasion roślin wieloletnich i jednorocznych
- małe rękodzieło
- poczęstunek i zabawa

Zapraszamy
Stowarzyszenie „ Z tradycją w przyszłość”
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony  1 2