Świetlica w Niemierzynie już tuż tuż

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 01 paź : 00:00

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Świetlica w Niemierzynie

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 29 wrz : 23:40


 Trwają ostatnie prace smile.png oto  zdjęcia z  bieżącego  postępu prac...
front_2.jpg
front_3.jpg
front_5.jpgfront_6.jpg
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Będzie świetlica wiejska w Niemierzynie :)

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 30 wrz : 20:27


Mamy  dobrą wiadomość  dla mieszkańców  Niemierzyna 24  listopada 2017 roku  podpisaliśmy  umowę w Urzędzie Marszałkowskim na dofinansowanie realizacji projektu pod nazwą: Odbudowa i rozbudowa budynku pełniącego funkcje kulturalne we wsi Niemierzyno. Termin realizacji  inwestycji wyznaczyliśmy do 24  listopada 2019r. Przed  nami  dużo pracy…. tak  więc zabieramy  się do roboty 
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Kącik Seniora w Niemierzynie

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 07 lip : 23:38


  W Niemierzynie powstanie miejsce  wypoczynku i spotkań dla starszych mieszkańców wsi.  Grupa inicjatywna składająca się z trzech mieszkańców Niemierzyna podjęła się realizacji projektu mającego na celu aktywizację mieszkańców wsi do wspólnej pracy przy zagospodarowaniu terenu placu zabaw. Mieszkańcy wsi wezmą udział w warsztatach stolarskich podczas, których wykonają przedmioty do dekoracji miejsca wypoczynku wokół „Kącika Seniora”. Po uporządkowaniu terenu zostanie zakupiona i zamontowana altana drewniana. Efektem realizacji projektu będzie  powstanie miejsca spotkań, wypoczynku starszych mieszkańców wsi, zwiększenie umiejętności stolarskich mieszkańców, poprawa estetyki miejscowości oraz zaangażowanie mieszkańców wsi do wspólnej pracy i budowanie więzi społecznych.
Projekt  dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne.                                                                                                                                                              
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Poznajemy naszą małą ojczyznę

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 05 gru : 20:49


      W dniu 15 listopada 2015r. został zakończony cykl imprez organizowanych w ramach powierzonego zadania  publicznego z zakresu pomocy społecznej przez Zarząd Powiatu Świdwińskiego ( nr umowy SO.524.2.4.2015  z dnia 23 marca 2015r. ) pod nazwą „ Poznajemy naszą małą ojczyznę”, którą zleceniobiorcą było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectw Kłodzino i Niemierzyno. 
 
       Mieszkańcy Gminy Rąbino (Kłodzino,  Głodzino, Dołganów, Nielep, Dąbrowa Białogardzka) wzięli udział w organizowanych imprezach:
  1. Organizacja zajęć rękodzielniczych czyli  festyn  słowiański,
  2. Wyjazd do Kina w Białogardzie na seans filmowy w technologii 3D,
  3. Wizyta w  Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu.
 
      Wspólna inicjatywa zainspirowała ponad 200 naszych mieszkańców do wzięcia udziału w przygotowanych atrakcjach. Wszystkim  uczestnikom zapewniliśmy bezpieczny transport, bilety wstępu oraz  gorący i smaczny poczęstunek. 
 
       Ideą przewodnią realizowania powierzonego zadania z zakresu pomocy społecznej było poznanie własnego regionu pod względem historyczno – kulturowym, kształtowanie własnej tożsamości regionalnej oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej. Wspólne zabawy  udowodniły nam że integracja między pokoleniowa jest dla nas świetną zabawą , także nauką  która będzie przynosiła nieocenione rezultaty w przyszłości. Zaszczepienie w młodszych osobach potrzeb pielęgnacji stosunków między ludzkich spowoduje wzajemny szacunek dla siebie  i osób starszych.  Było to również okazja (szczególnie dla najmłodszych uczestników spotkania), aby aktywnie spędzić czas. Ważnym elementem powierzenia zadania było zrozumienie sensu dalszej integracji międzypokoleniowej wśród lokalnego społeczeństwa, potrzeba przebywania razem z sobą, chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, poznanie  kultury Słowian oraz narodu polskiego,  pobudzenie aktywności wśród najstarszych mieszkańców. Jesteśmy pewni ,że gdyby niezrozumienie naszych potrzeb przez Zarząd Powiatu w Świdwinie, co wiązało się z sfinansowaniem cyklu spotkań, nigdy nie bylibyśmy w stanie  sami zorganizować takiego zadania. Chcielibyśmy także podziękować osobą które charytatywnie pomogły  nam w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia często poświęcając swój prywatny czas. 

Zdjęcia z imprez w naszej galerii! 
Zapraszamy do oglądania.
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark Świąteczny w Niemierzynie 2015

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 04 gru : 07:58


plakat_info.png
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Znajdź nas na FB!!!

Napisany przez: admin2 | Kategoria: WWW | Napisany: 01 lis : 08:07


Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Zabawa integracyjno-warsztatowa w Kłodzinie

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 04 wrz : 20:12


Po wakacyjnej przerwie należy się informacja o naszych wakacyjnych poczynaniach

Na dobry poczatek krótka relacja z imprezy integracyjnej w Kłodzinie. Kolejne przedsięwzięcia będą dodawane i opisywane w kolejności chronologicznej... Zapraszamy do lektury i oglądania galerii

   W dniu 04.07.2015 roku odbyła się imreza integracyjna we wsi Kłodzino. Nasze stowarzyszenie w porozumieniu z radnym i sołtysem zorganizowało spotkanie i atrakcje. Pogoda nie sprzyjała by impreza odbyła się w dzień rozpoczęcia wakacji, dlatego została przesunięta na "słoneczniejszy" termin.

Odbyły się zabawy integracyjne, wspólne robienie kolorowych wianków i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło również syren - tym razem - strażackich Takie odwiedziny! Zwiedzanie wozu bojowego było główną atrakcją. Impreza była otwarta, dlatego nie zabrakło również gości nie tylko z Kłodzina czy Dołganowa. Wspólna integracja jest ważna dla całego społeczeństwa okolicznych wsi

Zdjęcia z imprezy do zobaczenia w naszej galerii.
Serdecznie zapraszamy!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark "Kwiatami Malowane" 2015

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 04 wrz : 18:58


Dnia 29.08.2015 roku odbył się we wsi Niemierzyno coroczny Jarmark zatytulowany "Kwiatami Malowane"
 
Mieszkancy wsi i z okolicznych miejscowości mięli okazję nauczyć się doboru roślin wieloletnich do własnych ogrodów, dekoracji wykonanych z naturalnych lub innych materiałów, które będą pasowały do wybranej przez siebie aranżacji. Dzięki uprzejmści właścicieli agroturystyki PIOTROGRÓDKA uczestnicy mogli zobaczyć jak takie aranżacje mogą wyglądać po kilku latach, co ułatwia podjecie decyzji o wyborze własnych roślin i ozdób. Dodatkową atrakcą było obejrzenie pokazowego ogrodu w Niemierzynie, gdzie również znajdują się rośliny wieloletnie, ale młode. Można było zwrócić uwagę na odległości, jakie są potrzebne przy sadzeniu różnych gatunków, by w przyszłości roślina miała wystarczająco miejsca, jak równiez jej najbliższe sąsiedztwo.
 
Tradycyjnym już elementem spotkań ogrodowych jest wymiana nasion i sazonek przyniesionych przez uczestników na nasze spotkania.
I tym razem nie mogło tego zabraknąć.
 
Dla tych, którzy nie dali rady odwiedzić nas w tym roku zapraszamy w przyszłym
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Jarmark "Kwiatami Malowane" 2015

Napisany przez: admin2 | Kategoria: Stowarzyszenie | Napisany: 15 sie : 20:49


Serdecznie zapraszamy na coroczny Festiwal Kwiatów we wsi Niemierzyno!!!
29.08.2015, agroturystyka PIOTROGRÓDEK w Niemierzynie, godzina 17:00-20:00
 
W programie dobór roślin ogrodowych wieloletnich, dekoracja ogrodu, wymiana sadzonek.
 
ZAPRASZAMY!!!
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony  1 2 3 4 5 6